Pacjent
starsze uśmiechnięte osoby

Wolontariuszem można być wszędzie! Czynna pomoc potrzebującym w instytucjach medycznych i społecznych.

W trakcie w szkole, podczas studiów lub już w całkiem dorosłym życiu ludzie często angażują się w wolontariat. Pracują pomagając innym ludziom, urozmaicając im czas, czasami towarzysząc w ostatnich chwilach ich życia, ale mogą również nieść pomoc placówce od strony formalnej (promocja, organizacja eventów).
Uszy
Dziennikarz: Monthly_M
Na podstawie: Fotolia

Wady i zalety tradycyjnych sposobów leczenia, na czym opiera się coraz popularniejsze świecowanie uszu.

Alternatywne techniki leczenia dość często stanowią uzupełnienie nowoczesnej medycyny. Spora ilość lekarzy cały czas podchodzi dość sceptycznie, jeśli chodzi o niektóre metody wykorzystywane w naturalnej medycynie niejednego kraju, ale fakty są niezaprzeczalne. Wiele z tego typu zabiegów, pomimo dużych obiekcji ze strony lekarzy, rzeczywiście pomaga w wielu przypadkach.
badanie wzroku
Dziennikarz: www.sxc.hu
Na podstawie: www.sxc.hu

Z jakiego powodu komputerowe badanie wzroku może okazać się ryzykowne?

Nasz wzrok jest jednym z najbardziej istotnych zmysłów, jednak dla większości osób jest aż tak oczywisty, że ani wyjątkowo o niego nie troszczą się, ani także nie wyobrażają sobie, jak wielkie mogą być konsekwencje całkowitej choćby jedynie częściowej straty widzenia.


Z jakiego powodu komputerowe badanie wzroku może okazać się ryzykowne?

Mogłoby do tego dojść z powodu na różne choroby, jednak na szczęście nie ma to miejsca zbyt często.
zdrowie

W gabinetach stomatologicznych niesamowicie istotna jest dobra sterylizacja narzędzi

Jeśli mamy gabinet dentystyczny, to wykorzystujemy tych samych narzędzi do wyleczenia różnych pacjentów, ponieważ nie jesteśmy w stanie za każdym razem sięgać po kolejny ich zestaw. Oczywiście nie ma w tym nic złego, pod warunkiem, że uzupełniliśmy nasz gabinet w sterylizator parowy, a więc urządzenie, dzięki któremu mamy szansę w odpowiedni sposób wysterylizować te narzędzia, po każdym zastosowaniu.
lekarz
Dziennikarz: Life Mental Health
Na podstawie: http://www.flickr.com

Postępowanie dyscyplinarne lekarzy także się przydarza

Czy wiemy, że doktorzy będą odpowiedzialni za swoje decyzje?

Postępowanie dyscyplinarne lekarzy także się przydarza

Powinniśmy sobie wydawać sprawę z tego, że lekarze muszą się liczyć z odpowiedzialnością za własne decyzje. Z tym, że jeśli coś wykonają niewłaściwie oraz z ich winy pacjent będzie okaleczony, lub nawet straci życie, to będą ciągnięci do odpowiedzialności za decyzje, które wtedy podjęli. Przez to właśnie doktorzy okazują się być odpowiednio ubezpieczeni, lecz z drugiej strony również zrobią wszystko, aby mieć świadomość, że ich wiedza dopomoże wyleczyć również te najtrudniejsze przypadki oraz że będą mieli świadomość, jakie decyzje podejmować we właściwej chwili.
zakażenie
Dziennikarz: Ryan Hickox
Na podstawie: http://www.flickr.com

Jak może wyglądać procedura zapłodnienia metodę in vitro oraz ile czasu może ona zająć?

Zajście w ciążę nie dla każdej kobiety jest sprawą łatwą w realizacji. Statystycznie przedmiot ujmując podobnie często dochodzi do niechcianej ciąży u przykładowo nastolatek, co do nieudanych prób posiadania swojego dziecka.
pacjent
Dziennikarz: Ninian Reid
Na podstawie: http://www.flickr.com

Czy orientujesz się, że choroby psychiczne jako zjawisko powszechne?

W dzisiejszym czasie, kiedy prędkie i nerwowe życie przytłacza, schorzenia psychiczne są faktem dosyć pospolitym. Schorzenia psychiczne potrafią dotyczyć każdego. Zakłócenia dotykające własnego życia wewnętrznego znamiennie blokują funkcjonowanie społeczne. Tak jak pozostałe choroby, wszelkie rodzaje chorób psychicznych posiadają stadia nasilenia, lub scharakteryzowane oznaki.
dentysta
Dziennikarz: AF GlobalStrike
Na podstawie: http://www.flickr.com

Czym są implanty, jak wygląda ich założenie i kiedy się je stosuje?

Implanty są to sztuczne korzenie, na których zakładany jest ząb sztuczny. Zalecane są one osobom, które potrzebują uzupełnić braki w uzębieniu, bo implanty są wkładane w dziurę zębową po naturalnym zębie. Są one praktyczne i charakteryzują się sporą odpornością, nie ma obaw, że implanty Wałbrzych zdołają wypaść, przy ścisłej higienie jamy ustnej oraz regularnych kontrolach u stomatologa taki implant zdoła wytrzymać nawet kilkanaście lat.
soczewka
Dziennikarz: Fiona Henderson
Na podstawie: http://www.flickr.com

Co to jest soczewka toryczna oraz czym się różni od normalnego modelu? W jakich schorzeniach są pomocne, do czego służą?

Soczewka toryczna to rodzaj soczewki, jaka ma określony, specyficzny kształt. Standardowe soczewki mają powierzchnię sferyczną. Co to znaczy? Najlepiej wyobrazić sobie rozciętą wzdłuż piłki do siatkówki plażowej. Soczewka toryczna natomiast to coś, co bardziej wygląda jak przecięty wzdłuż obwarzanek.
Rehafit - centrum rehabilitacji i masażu
Dziennikarz: UC Physiotherapy
Na podstawie: http://www.flickr.com

Odpowiednia fizjoterapia powinna spełniać kilka ważnych wytycznych. Są konieczne dla uzyskania wymiernych wyników

Odpowiednia fizjoterapia jest na wagę złota. Niezwykle ważne jest pierwsze wrażenie. Wiadomym jest, że bardzo trudno ocenić fizjoterapeutę po pierwszym spotkaniu, ale jednak jakieś tam wrażenie zostaje, więc liczy się to, jak będziemy czuć się w okresie zabiegu, w jaki sposób będzie się rozwijała nasza współpraca ze specjalistą.
1 2 3 4 5
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.