Badania
badania
Dziennikarz: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu

Jakie są sposoby badań nieniszczących? Które z nich można wyróżnić? Jakie korzystnie stosować?

Jedną z najbardziej znanych metod badań NDT (czyli nondestructive testing - badania nieniszczące) są badania penetracyjne pt. Wykorzystuje się je do badań konstrukcji metalowych, ale także niemetalowych. W praktyce nie powinno się tego stosować do badań materiałów porowatych. Badania pt wykorzystują zjawisko włoskowatości, co oznacza kapilarność, które polega na przenikaniu cieczy w głąb wąskich i niezbyt prosto dostępnych przestrzeni i wypełnianiu ich, chociaż ma miejsce jednocześnie siła ciężkości. Stosuje się w nich penetranty, jakie można zastosować na pełnej długości spoiny, powinny one wniknąć w otwory powierzchniowe.
wzrok
Dziennikarz: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu

Wskazówki do których powinna zastosować się każda bez wyjątku osoba, jaka cierpi na wadę oczu.

Będą określone zalecenia do których zobowiązana jest zastosować się każda osoba, która cierpi na wadę oczu, podczas gdy tylko zależy jej na tym, aby utrzymać dawną sprawność. Jest to bardzo znaczące, gdyż tym sposobem można liczyć na poprawę. I tak, w Polsce kolejki do okulistów są ogromne i chorzy w rzeczywistości nie będą przyjęci natychmiast. Z tego powodu, muszą zrobić wszystko, żeby na co dzień wpływać na komfort fizyczny.
laptop
Dziennikarz: Karen Rachel Lee
Na podstawie: http://www.flickr.com

Napitki towarzyszą człowiekowi od wieków - korzystali z tego nawet starożytni Rzymianie czy mieszkańcy Państwa Inków

Wszystko, co stworzył homo sapiens ma najczęściej dobrą i złą moc. Dynamit został przecież wynaleziony przez Nobla w szlachetnym celu, a dopiero potem ludzie zaczęli go stosować poniekąd jak broń w walkach.
Dziennikarz: www.bodyclock.pl

Czy to prawda że niepłodność da się skutecznie leczyć?

Większość młodych par chciałoby mieć dziecko. Niestety czasami okazuje się, iż nawet bardzo silne starania są nieskuteczne. W niektórych przypadkach kłopotem jest niepłodność. Na szczęście dzisiaj można starać się walczyć z tego typu problemami. Jeśli zatem podejrzewamy u siebie niepłodność, najważniejszym etapem będzie w głównej mierze konsultacja z lekarzem specjalistą.
medycyna estetyczna
Dziennikarz: Alejandro Martinez
Na podstawie: http://www.flickr.com

Właściwy fluid jako doskonały sposób na schowanie mankamentów cery

Śluby, chrzty, komunie. W naszym kraju nie trzeba szczególnie poszukiwać okazji, żeby móc spotkać się z rodziną czy przyjaciółmi. Oraz wszakże na każdą z takich okazji należałoby się odpowiednio przysposobić oraz odziać.
(ogólnie o lekach)
Dziennikarz: a olin
Na podstawie: http://www.flickr.com

Leki to temat rzeka. Dowiedz się, jak zabezpieczyć się przed groźnymi skutkami spożywania leków

Każdy z nas zażywa leki. Jednak niewiele osób zastanawia się nad tym, jak leki mogą wpływać na nasze zdrowie. Zobacz, w jakich sytuacjach powinniśmy, w trakcie przyjmowania leków, zachować specjalną ostrożność.


wizyta u psychoterapeuty
Dziennikarz: Mike Renlund
Na podstawie: http://www.flickr.com

Dlaczego przed psychoterapeutą zwykle stoi niełatwe zadanie

Dzisiaj problemy z psychiką ma wiele osób. Pozornie mogłoby się wydawać, że to całkiem dziwne: przecież ogólnie żyje nam się lepiej niż w zeszłych stuleciach. Stać nas na więcej rzeczy, jesteśmy wolni, możemy robić co chcemy, być gdzie chcemy i jacy chcemy. Mimo to ekspert, jakim jest psychoterapeuta kraków i tak ma wiele do zrobienia.
Rzecz jasna zazwyczaj psychoterapeuta zajmuje się takimi przypadkami chorób psychicznych, które mają istotny wpływ na życie jednostki, w związku z czym dzięki zastosowaniu terapii umożliwia ich zniwelowanie i przywrócenie danej osoby do zdrowia.
konsultacja lekarzy
Dziennikarz: German Tenorio
Na podstawie: http://www.flickr.com

Kiedy warto pójść na wizytę do lekarza endokrynologa?

Duża część z nas doskonale wie, iż zdrowie to dla nas ogromne dobro. Wykonujemy wszelakie wysiłki, aby zachować go w dobrym stanie. Wszelakiego typu dolegliwości są bowiem w stanie efektywnie zaburzyć nasze funkcjonowanie, w związku z tym wyszukujemy różnych środków zapobiegawczych, dzięki jakim zachowamy je na długi czas. W tym punkcie trzeba jednakże podkreślić, iż niestety na pewne dolegliwości nie mamy żadnego wpływu.
leczenie
Dziennikarz: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Na podstawie: http://www.flickr.com

Z jakiego powodu warto wybrać dobrego lekarza pierwszej opieki, jak można zmienić przychodnię w której się leczy.

Chyba każdego z nas, nawet dbającego z możliwie najlepszy sposób o własne zdrowie, może w pewnym momencie dopaść jedna z wielu chorób. Bardzo ważne będzie wtedy odpowiednie leczenie, które może pozwolić na odpowiednio szybki powrót do formy. Jednak to, jakie będzie leczenie w dużej mierze będzie zależało od tego, do jak dobrego lekarza się będzie chodzić. Niestety w naszych przychodniach analogicznie jak w pozostałych obszarach życia, są lekarze dobrzy i tacy, których lepiej unikać.
Lekarz
Na podstawie: sxc.hu

Czas na wizytę czyli profilaktyka ginekologiczna

Każda właścicielka samochodu musi liczyć się tym, iż od czasu do czasu trzeba oddać ”cztery kółka” do warsztatu, z zamiarem przeprowadzenia stanu technicznego. Odwiedzamy warsztaty samochodowe na ogół częściej niż wymaga tego prawo, albowiem zdajemy sobie sprawę, iż od stanu samochodu zależy nie tylko komfort jazdy, ale i życie nasze i naszych bliskich. W przypadku zdrowia ma się podobnie. Z tego względu niezbędna jest systematyczna kontrola organizmu.
1 2 3
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.