Psychologia
fizjoterapia
Dziennikarz: Shama Kern
Na podstawie: http://www.flickr.com

Czym powinien znamionować się porządny fizjoterapeuta?

Fizjoterapia to kierunek studiów, jaki jest związany z osłoną zdrowia, i także z przywracaniem pacjentom straconej sprawności fizycznej. Głównym zadaniem fizjoterapii jest zapobieganie nawracaniu się chorób i wyeliminowanie przypadłości chorobowych u pacjentów. Cel ten można osiągnąć przez zastosowanie różnych specjalistycznych, lekarskich zabiegów, dzięki jakim możliwe jest udoskonalenie biegłości oraz wydolności organizmu i ulepszenie narządów.
osoby starsze

Czy podeszły wiek jest nijaki i nudny?

Dla wielu osób starszy wiek będzie się kojarzyć z marazmem i nudą, bo co przecież można robić jeśli się ma siedemdziesiąt czy osiemdziesiąt lat? I faktycznie tacy ludzie spędzają swoje ostatnie lata w nudzie i marazmie, choć często jest dookoła nich dużo pomysłów, z których starsze osoby mogą korzystać. Oczekiwania starszych osób są w coraz większym stopniu dostrzegane, i zaczyna się organizować dla nich sporo różnorodnych zajęć.
mężczyzna
Dziennikarz: Ion Chibzii
Na podstawie: http://www.flickr.com

Jak pokonać złe nawyki

Człowiek ze swojej natury jest istotą niebywale mocno skomplikowaną i wciąż nie w pełni wytłumaczalną. Przykładem w tej sytuacji mogą być chociażby nasze zachowania, które kształtowane są przez mnóstwo wewnętrznych zdeterminowań, z których przeważnie nie zdajemy sobie nawet sprawy. Kompleksowość naszych temperamentów jest bowiem nieprzerwanie przedmiotem badań ekspertów z dyscypliny psychologii.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.