Psychika
Światłoterapia
Dziennikarz: gωen
Na podstawie: http://www.flickr.com

Lampa do światłoterapii zalecana okazuje się szczególnie zimą

Psychiczne nastawienie do życia jest istotne
Im lepiej się czujemy, im bardziej pozytywne nastawienie do życia pokazujemy, tym lepiej nam wszystko idzie, prędzej organizujemy swoje sprawunki oraz posiadamy więcej energii do funkcjonowania. Dlatego tak ważne jest to, żebyśmy dbali o własną psychikę i dokładali jej jak najwięcej pozytywnych wrażeń.
psychoterapeuta
Na podstawie: flickr.com

Kto decyduje się na wizytę do psychologa oraz czego można się spodziewać w takcie spotkania

Na nasze dobre samopoczucie składa się nie tylko pierwszorzędna kondycja fizyczna, ale również kondycja psychiczna. Gros lekarzy psychologów jest zdania, że te dwie sfery są w takim oddziaływaniu, że jeżeli jedna szwankuje, to ta druga również nie ma się zbyt dobrze. Na wizytę do psychologa wybierają się zwłaszcza dzieci w wieku szkolnym mające trudności w nauce bądź te, które sprawiają kłopoty wychowawcze.
zdrowie na talerzu
Dziennikarz: Global Panorama
Na podstawie: http://www.flickr.com

Jak efektywnie dbać o zdrowie, tak aby cieszyć się nim przez długie lata?

Dla wielu Polaków zdrowie jest główną wartością. W czasie świąt Polacy nierzadko życzą sobie wzajemnie dokładnie zdrowia, bo mają świadomość jego znaczenia. Jego strata może stać się przyczyną, że życie straci znaczenie, a środki płatnicze przestaną być istotne. Co więc powinno się robić, by przez długie lata cieszyć się solidnym stanem zdrowia. Oto parę sprawdzonych porad, które rozjaśnią temat profilaktyki zdrowotnej. Efektywniej jest przecież przeciwdziałać chorobom, niż je leczyć.
siłownia
Dziennikarz: Health Gauge
Na podstawie: http://www.flickr.com

Oprzyrządowanie do siłowni, zdalny sklep sportowy

Dzięki regularnym treningom jest możliwość polepszyć nie tylko wizerunek, ale również powiększyć zdolność organizmu do wykonywania cięższej pracy, podczas mniejszych nakładach wysiłku.
Najistotniejsze dobrodziejstwa z regularnych treningów, to zwiększona wydolność serca, lepsze oddychanie, podniesiona prężność i odporność mięśni, większa giętkość stawów.
Dzieci w przedszkolu
Dziennikarz: Russell Stringfield
Na podstawie: http://www.flickr.com

Co robi neurologopedia oraz w jakim celu do niego się udać?

Neurologopedia to dziedzina logopedii, która zajmuje się leczeniem dysfunkcji mowy o podłożu neurologicznym. Na tego typu problemy narażone są osoby w każdym wieku. Neurologopeda w swojej pracy zajmuje się leczeniem dzieci i osób dorosłych niemówiących.
Mężczyzna w garniturze
Dziennikarz: Roy Strutt
Na podstawie: http://www.flickr.com

Jak opiekować się nad osobami w podeszłym wieku

Jednostki starsze i opiekujący się takimi osobami, czasem nie nie zdają sobie sprawy, iż w ramach tej opieki należą się seniorowi odpowiednie akcesoria, które wsparcie w zakupie lekarstw, rehabilitacji lub po prostu w codziennym życiu.


Jak opiekować się nad osobami w podeszłym wieku

Niektóre rodziny całkiem nie będą w stanie sobie poradzić z tego rodzaju sprawa, bo jest to za wielkie obciążenie, można w takim przypadku korzystać z pomocy właściwych ludzi, chociażby opieka nad osobami starszymi Warszawa.
szpital
Dziennikarz: COD Newsroom
Na podstawie: http://www.flickr.com

Z jakich pobudek sześćdziesięciolatkowie oddają swoich członków najbliższej rodziny pod opiekę zakładów opieki paliatywnej

Ponad 20 lat temu w radiowym słuchowisku dla berbeciów emitowano bardzo pouczającą historię, zresztą dedykowaną nie tylko dla milusińskich. Opowiadała ona o złodziejach, którzy kradli mieszkańcom miasteczek czas, a potem zamieniali go na fajki i po prostu wypalali. I w pewnym momencie okazało się, że jeden z bohaterów nie posiada już wystarczająco wiele niezajętego czasu, aby opiekować się swoją matką. W dzisiejszych czasach ta historia bez przerwy pozostaje aktualna.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.