Psycholog
psychologia
Na podstawie: flickr.com

Praktyczny fach, jakim jest psycholog.

Pewność siebie dzisiaj bywa na wagę złota. Gdy machina nazywana światem porusza silnik pogoni za sukcesami a także pieniędzmi. Osobnik robi wszystko co w jego sile, by zagwarantować znakomite życie sobie a także swoim bliskim. Tymczasem co jeśli, ogarnie nas moment zwątpienia, chwila zawahania? Brak wiary w siebie, przeważnie asystuje w momentach recesji a to po pewnym czasie rodzi się w depresję.
terapia grupowa
Dziennikarz: EIFL
Na podstawie: http://www.flickr.com

Kiedy potrzebna ci porada profesjonalnego psychologa, szukaj właściwego gabinetu w swym mieście

Ludzie coraz częściej bywają świadomi własnych problemów natury psychologicznej i są gotowi prosić o profesjonalne wsparcie. Terapia na każdym etapie życia pozwala radzić sobie z trudnymi momentami z przeszłości oraz teraźniejszości, rozwiązywać je oraz poruszać ich temat. Dzięki niej człowiek ma szansę prowadzić spokojne życie.
alkohol w szklance
Na podstawie: pixabay.com

Jak funkcjonować z osobą dotkniętą chorobą uzależnienia od alkoholu?

Każdy kto kiedykolwiek zetknął się z kłopotem alkoholizmu na pewno ma świadomość, iż owa sytuacja bynajmniej nie jest łatwa. Nie jedynie dla samego uzależnionego, ale także dla krewnych i przyjaciół. Jednak specjaliści uczulają, iż nie można się poddać i wskazują jaką ścieżkę obrać, aby udzielić pomocy alkoholikowi i wspólnie zrewitalizować życie rodzinne, zniszczone przez alkohol.
psychoterapia-wrocław-obrazek
Dziennikarz: Philippe Put
Na podstawie: http://www.flickr.com

W przypadku, jeśli potrzebna staje się terapia psychologiczna, można poszukać praktyki lekarskiej we własnym mieście

To, w jakich czasach żyją teraz ludzie, wpływa na kondycję ich zdrowia psychicznego. Właśnie dlatego tak często obecnie ludzie skarżą się na kłopoty z depresją lub przeróżnymi lękami i zaburzeniami. Pomyślnie uzyskanie pomocy też nie stanowi dziś trudności.
psychoterapeuta
Na podstawie: flickr.com

Kto decyduje się na wizytę do psychologa oraz czego można się spodziewać w takcie spotkania

Na nasze dobre samopoczucie składa się nie tylko pierwszorzędna kondycja fizyczna, ale również kondycja psychiczna. Gros lekarzy psychologów jest zdania, że te dwie sfery są w takim oddziaływaniu, że jeżeli jedna szwankuje, to ta druga również nie ma się zbyt dobrze. Na wizytę do psychologa wybierają się zwłaszcza dzieci w wieku szkolnym mające trudności w nauce bądź te, które sprawiają kłopoty wychowawcze.
depresja
Dziennikarz: reynermedia
Na podstawie: http://www.flickr.com

Każdego z nas może dopaść depresja. Jedni mają z nią bardziej poważny, inni trochę mniejszy, problem. Niemniej, może ona dopaść każdego człowieka. Jak się przed nią obronić?

Dzisiaj chandra jesienna i depresja to nic nadzwyczajnego, choć o tej drugiej mawia się dzisiaj częściej, niż mawiano kiedyś. Może dlatego, że jest słowem, które dopiero od niedawna stało się modne. Kiedyś częściej od depresji używało się słów „smutek czy „zły humor”, dzisiaj coraz więcej ludzi wymienia właśnie to słowo, jeśli chce opisać pogorszenie nastroju. Chociaż najczęściej depresja mylona jest z obniżeniem nastroju to jednak każdy z nas potrzebuje pomocy, bo nie można nikogo zostawiać w negatywnym nastroju.
Psychoterapia
Na podstawie: flickr.com

Psychoterapeuta w Krakowie, warsztaty grupowe

We współczesnym świecie bardzo łatwo się zgubić. Bywa, że sami już nie mamy pojęcia jak funkcjonować, problemy nas przytłaczają, mamy wiele ciężkich sytuacji, z którymi nie jesteśmy w stanie sobie radzić. W takiej sytuacji dobrze pomyśleć o tym, żeby pójść po pomoc do fachowca.
psycholog
Na podstawie: http://www.sxc.hu/

W teraźniejszych czasach wiele ludzi korzysta z psychoterapii - to bynajmniej wstyd

W dzisiejszych czasach mnóstwo osób żyje w ciągłym biegu. Na głowie mamy właściwie każdego dnia sporo spraw - a sprawne załatwienie każdej z nich potrafi zabrać naprawdę wiele czasu. Nie da się zatem zaprzeczyć, że w życiu praktycznie każdego z nas mocno ważny jest odpowiedni wypoczynek - kiedy nie masz czasu na to, aby porządnie wypocząć, wówczas bez wątpliwości powinieneś pomyśleć o tym, aby chociaż od czasu do czasu udać się do psychologa lub psychoterapeuty.
zakochani
Dziennikarz: nattu
Na podstawie: http://www.flickr.com

Kłótnie między tobą a partnerem. W jaki sposób sobie z tym radzić?

Są takie sytuacje, iż spotykają się dwie kobiety, a jedynym tematem ich wywodów są relacje małżeńskie. Identycznie wygląda scena, kiedy spotyka się dwóch panów i narzekają na pewne małżeńskie słabostki.
lekarz
Dziennikarz: TownePost Network
Na podstawie: http://www.flickr.com

Chcemy zadbać o swoje zdrowie, ale niby jak?

Powiedzenie, że zdrowie jest dla każdego człowieka najbardziej istotne, tak naprawdę nie ma większego sensu. Przecież definitywnie każdy człowiek doskonale o tym wie. I właśnie dlatego tym bardziej bardzo dziwi to, iż w wielu przypadkach najzupełniej deprecjonujemy rady lekarzy, którzy mówią, że jeśli nie chcielibyśmy uskarżać się na stan swojego zdrowia, bez wątpienia powinniśmy wziąć się za siebie. Początkowo napiszmy jak mocno istotne jest to by o wiele częściej odwiedzać ośrodki zdrowia!
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.